Ajurvedská masáž – ako prekonať stres

Šialene ma bolí hlava! Veta, ktorú čoraz častejšie kvôli stresu vyriekne čoraz častejšie každý, môže byť minulosťou. Pilulky, ktoré sľubujú okamžitú úľavu pritom môžete vyhodiť do koša. Masáž s päť tisícročnou tradíciou ich strčí do koša.

Kým západná medicína má na únavu, podráždenosť, stres a s tým spojené bolesti hlavy lieky, tá východná sa zaobíde bez akejkoľvek chémie. A práve jedným z nich je špeciálny masáž hlavy, tváre a krku, ktorá vychádza z prastarého liečebného systému ajurvéda. Pochádza z Indie a v poslednej dobe oslavuje nielen v našich zemespisných šírkach stále väčšie úspechy.


Absolútna uvoľnenie tela i mozgu

Úspech a hlavne obľúbenosť ajurvédy sa skrýva predovšetkým v prevencii fyzických i psychických problémov, a preto zahŕňa nielen masáže, ale aj bylinné terapie aj relaxačné techniky. Základom Ajurvédy sú ale masáže, ktoré sa vykonávajú pomocou techník starých pät tisíc rokov v spojení s aromatickými olejmi. Veľmi jemnou masážou bez silného tlaku sa premasírujú nielen svaly i kĺby, ale zároveň sa stimulujú aj akupresúrne body. A práve tie sú tiež príčinou toho, prečo sa odporúča hlavne masáž hlavy, tváre a krku. Podľa starodávneho učenia môže totiž dokokonca nahradiť masáž celého tela. Aktivujú sa pri nej totiž body, ktoré ovplyvňujú celkový telesný stav. Hlavnou úlohou staré indické masáže je uvoľniť celý nervový systém, ale tiež odvádzať z tela toxíny a oživiť myseľ. Špeciálna masáž dokáže totiž podporiť činnosť mozgu a ešte naviac zharmonizovať organizmus a odbúrať tak nahromadený stres.

Vedeli ste, že?


Ajurvédska masáž dokonca dokáže spomaliť tepovú frekvenciu a preukázateľne znižuje hladinu stresového hormónu kortizolu.


Reštart organizmu.

Po dni strávenom pred počítačom sa často stretávame s únavou očí, stuhnutým krkom, bolesťami hlavy a únavou, niekedy až vyčerpaním. So všetkými týmito problémami si správne vykonaná indická masáž hlavy dokáže poradiť. Táto mimoriadna masáž uľavuje od napätia a stresu, ktorému sme neustále vystavovaní. Pomáha uľaviť od bolestí hlavy a dovedie vás k maximálnemu uvoľneniu. Stimuláciou vlasovej pokožky sa uvoľňuje veľké množstvo endorfínov, ktoré zlepšujú náladu,  s tým, že indická masáž nás zbavuje psychickej záťaže a uľavuje od stresu, povzbudzuje aj krvný obeh a napomáha správnemu fungovaniu lymfatického systému. Blahodárne pôsobí pri nespavosti. Nezanedbateľné sú aj účinky na vlasovú pokožku a vlasy samotné.


Extra tip.

Indickú masáž hlavy, známu tiež pod pôvodným názvom Champ, si môžete vychutnať na Slovensku aj v Čechách, a to buď samostatne, alebo ako súčasť wellness balíčka. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *