Ako si čo najdlhšie udržať opálenú pokožku?

Krásne opálená koža v priebehu leta, nech sa vám to páči alebo nie, vydrží len pár týždňov. Takmer raz za mesiac neustále prebieha obnova kožných buniek, tie dorastajú od spodnej zárodočnej vrstvy a putujú smerom k povrchu. Vo vrchných vrstvách kože postupne odumiera. Tento článok vám napovie veľa o tom, ako je zachovať opálenú pokožku čo najlhšie.

1. Začnite pod sprchou!

Vyhnite sa kefám, ostrým špongiám, ale aj peelingu, opálená koža totiž vyžaduje šetrné zaobchádzanie. Pod sprchou aj pri kúpeli dávajte prednosť vlažnej vode, horúca voda vysušuje kožu a spôsobuje rýchlejšie odlučovanie povrchových kožných buniek. Na umývanie používajte také kúpeľové a sprchové prípravky, ktoré vašej pokožke dodávajú okamžitú hydratáciu, navrátia pokožke dôležité lipidy a zabraňujú jej vysúšaniu. Po dovolenke a vystavovaní sa slniečku je koža oveľa viac vysušená a dehydrovaná, takže si takú starostlivosť zaslúži.

2. Krémujte sa!

A to po každom kúpeli. Hygiena je síce základom, ale ak chcete aby si vaša pokožka udržala bronzový nádych čo najdlhšie, nezostáva než sa zamerať na hydratačné krémy, mlieka či oleje. Pravidelný prísun hydratácie je základom úspechu – kvalitný hydratačný krém pokožku ošetruje, dodáva jej potrebnú vlhkosť, vyrovnáva obsah tuku a vody na povrchu kože a tým spomaľuje vyparovanie vody z kože

Niekoľko doporučených prípravkov pre starostlivosť o pleť

NIVEA Zvláčňujúci denný krém Pure & Natural intenzívne hydratuje po celých 24 hodín. Obsahuje BIO olej z arganiového orecha a BIO aloe vera.

NIVEA Výživný hydratačný nočný krém AQUA SENSATION zložený s Hydra IQ a bambuckým maslom zaistí okamžitú a dlhodobú intenzívnu hydratáciu pleti a provitamín B5 podporuje prirodzenú regeneráciu pleti počas noci.

Eucerin Hydratačný krém AQUAporin pre suchú pleť Glucoglycerol preukázateľne stimuluje tvorbu aquaporínov a zaisťuje optimálnu hydratáciu aj v hlbších vrstvách pokožky. Okamžite upokojuje pocit napätia.

Starostlivosť o telo

Eucerin Hydratačné telové mlieko AQUAporin ACTIVE pre suchú pokožku okamžite dodávajú pokožke intenzívnu hydratáciu, podporujú cirkuláciu vody v pokožke a vďaka skvalitneniu prenosu vody aj v nižších vrstvách epidermis ju dlhodobo udržujú v optimálnom stave.
NIVEA Výživné telové mlieko Pure & Natural intenzívna výživa a hydratácia veľmi suchej pokožky po celý deň. Bohaté zloženie s obsahom Telové mlieko s obsahom bambuckého masla, výťažkov z ginkgo biloby a vitamínu E pokožku intenzívne hydratuje, dodáva jej hebkosť a chráni pred vysúšaním.

3. Samoopaľovanie!

Väčšina samoopaľovacej kozmetiky dnes umožňuje aj opakované nanášanie, čím ľahko dosiahnete zvýšenej intenzity odtieňa. Ideálne je ošetriť pokožku pred aplikáciou peelingom. Peeling zbaví pokožku odumretých kožných buniek, pravdepodobne sa tak pripravíte o časť alebo posledný zvyšok prirodzeného opálenia, na druhú stranu tým ale predídete nepravidelnému sfarbenie pokožky a „falošné“ opálenie potom aj dlhšie vydrží. Po peelingu doprajte koži hydratačné telové mlieko, kožu zvláčni a vyhladí. Až potom pristúpte k aplikácii samoopaľovacieho krému či gélu. Prípravok naneste na čistú a suchú pleť a dokonale rozotrite. Obliekajte sa až potom, čo sa liek skutočne vstrebe. Po aplikácii si nezabudnite umyť ruky, len tak predídete ich zafarbenie.

4. Vlasová lekcia!

Počas leta dostávajú vaše vlasy zabrať. Slnenie síce nebolí, ale UV žiarenie, časté kúpanie sa v morskej, chlórovanej vode a tiež vietor dokáže urobiť svoje. Ak sú už teraz vaše vlasy suché, unavené, matné, zle sa rozčesávajú, strácajú pružnosť, majú sklon k lámavosti a štiepeniu končekov je najvyšší čas dopriať im ozdravnú kúru. Myslite vždy nato, že po umytí v žiadnom prípade nevynechávajte kondicionér, balzam, kúru, masku či sérum. Ak následnú starostlivosť vynechávajú najmä z časových dôvodov, vyberte si kondicionér či iné ošetrujúce prípravky, ktoré sa z vlasov nevymývajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *