Nové spôsoby liečby oparu

Je veľmi ľahké sa vírusom herpes simplex (HSV-1) nakaziť. Stačí, aby ste s osobou, ktorý má opar, zdieľali veci, ako je napríklad pohárik, zubnú kefku alebo uterák. Prenos vírusu zahájite telesným kontaktom pri bozkávaní alebo objímaní. V prípade, že je človek už vírusom nakazený, môže sa výsev oparu aktivovať tzv. spúšťacími mechanizmy. Medzi vnútorné faktory týchto mechanizmov patrí horúčka, choroba, menštruácia, únava, žalúdočné alebo tráviace ťažkosti, ale aj akékoľvek ochorenie zrýchľujúce látkovú výmenu napríklad cukrovka, zvýšená činnosť štítnej žľazy. Prepuknutie oparu ovplyvňujú tiež vonkajšie faktory, medzi než sa radí emocionálny stres, vysušené pery, premrznutie, alergické reakcie či zubné ošetrenie.

Doteraz prípravky zatiaľ pacientom neponúkali kombináciu troch účinkov pri liečbe oparov, tým je hojenie, prekrytie oparu a prevenciu strhnutie oparovej chrasty. Úplnou novinkou je náplasť Herpatch s komplexom účinných látok, ktorý opar hojí, prekryje a postupne sa na perách rozpustí bez bolestného odstránenia pri výmene náplasti za novú. Odborníci odporúčajú pri liečbe oparu aplikovať dve náplasti denne. Ak pacient použije náplasť Herpatch už pri prvých pocitoch pichania, signalizujúcej počiatočnej fáze tzv. výsev oparu, môže náplasť zabrániť jeho rozvinutiu. Dôležité je náplasť pri nasadení navlhčiť, aby dobre priľnula a mohli sa z nej uvoľňovať hojivé aktívne látky. Vhodná je dokonca pre deti od štyroch rokov.

Vedeli ste, že opary sú prejavom infekcie vyvolané vírusom herpes simplex (HSV-1), ktorého nositeľom je až 80% populácie a u 20% z nich sa prejav nákazy pravidelne opakuje. Akonáhle vírus v ľudskom organizme raz prepukne, zostáva aktívny po celý život a vyčkáva na vhodný spúšťací mechanizmus. Medzi prvé prejavy vzniku oparu patria pocit pichania či pálenie v postihnutom mieste. „Za najlepší spôsob hojenia sa dnes považuje tzv. Vlhké hojenie. Znamená to vytvorenie takých podmienok, pri ktorých môžu bunky imunitného systému najlepšie rekonštruovať poškodené tkanivá. V prípade oparov je možné použiť špeciálne náplasti, ktoré na opare vytvorí tenučkou gélovú vrstvičku.

Ako náplasť druhej generácie pôsobí: Rozpustná náplasť Herpatch vytvára po aplikácii na opar prostredie, ktoré umožňuje účinnejšie fungovanie obranného systému tela a pritom utlmí bolesť alebo pocit pálenia. Náplasť využíva kombináciu troch účinných látok. Tou prvou je beta glukán, ktorý upokojuje, chráni a hydratuje pokožku. Druhou látkou sú sulfatované polysacharidy z červených mikrorias, ktoré okrem antivirotických účinkov zlepšujú ochranu proti účinkom slnečného žiarenia a chránia a zvlhčujú tkanivo pokožky. Obe látky potom dopĺňa síran zinočnatý, ktorý spevňuje, tonizuje a posilňuje vrstvy kože. Všetky tieto účinné zložky zaisťujú rýchle hojenie oparov a tlmia svrbenie, opuch i začervenanie. „Výhodou je použitie náplasti u detí od štyroch rokov v priebehu celého cyklu oparu, od prvých príznakov svrbenia až do zahojenia. Rozpustnú náplasť Herpatch možno aplikovať na opar na ústach alebo okolia úst. Ochranný film náplasti zároveň chráni postihnuté miesto ako pred prachom, baktériami a slnečným žiarením, tak i pred samotným prenášaním vírusu.

Akonáhle vírus v ľudskom organizme raz prepukne, zostáva aktívny po celý život a vyčkáva na vhodný spúšťací mechanizmus. Neliečený opar prechádza niekoľkými štádiami výsevu. Od počiatočného pichanie, cez vytvorenie pľuzgierikov, ktorý následne prasknú a vytvoria chrasta. Bez vhodnej liečby trvá samovoľné hojenia väčšinou osem až desať dní, pričom je sprevádzané bolestivosťou a nevzhľadnosti daného miesta.

 

Opýtali sme sa za vás

Môžem náplasť Herpatch použiť, keď som tehotná alebo kojím?


Ak ste tehotná alebo dojčíte, poraďte sa pred použitím náplasti s odborníkom.

Môžu náplasť Herpatch používať deti?


Náplasť Herpatch môžu pod dohľadom dospelej osoby používať deti od 4 rokov. Ohľadom použitie u detí mladších ako 4 roky sa, prosím, poraďte so svojím lekárom.

Môžem náplasť zložiť, než sa rozpustí?


Je lepšie náplasť nechať, aby sa sama rozpustila, ale ak ju naozaj chcete odstrániť skôr, môžete jej ľahko odmočiť vodou. Tým nebudete riskovať prasknutie pľuzgierikov.

Ako dlho musím náplasť Herpatch používať?


Náplasť Herpatch môžete používať v každom štádiu výsevu oparu od počiatočného pocitu pichania až po zahojenie. Ak sa predchádzajúce náplasť rozpustila, môžete použiť novú. Odporúčame náplasť použiť pri prvej známke ťažkostí a pokračovať v používaní.

Čo mám robiť, keď sa náplasť odlepuje?


Ak je to potrebné, opar s náplasťou znovu navlhčite vodou alebo slinami. Vlhkosť je pre priľnavosť náplasti zásadná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *