Vyberáme vysávače bez vreciek. Oplatí sa vám to!

Vysávače bez sáčkov vynikajú dizajnom a mávajú navyše zabudovaný umývateľný filter HEPA H10 – 13, ktorý dokonale filtruje a ľahko sa udržiava. Môžete si vybrať farby podľa vašej nálady.

Priznajme si to, povysávať celú domácnosť raz týždenne je pre nás samozrejmosťou a povinnosťou. Pre tento účel sú ideálne bez šnúrové vysávače. Výhodou je, že ich máte vždy po ruke a navyše majú elegantný dizajn, vysávač vôbec nemusíte ukrývať v skrini. Ideálnym pomocníkom je cyklónový tyčový vysávač s rotačnou kefou a odpojiteľným ručným vysávačom. Má patentovaný systém čistenia filtrov cez podlahový vysávač. Nápadný dizajn tohto vysávača je navyše obohatený o LED diódy. Tie uľahčujú vysávanie pri horšie viditeľných svetelných podmienkach ako je napr. Upratovanie pod vašou posteľou, kde vidíte nečistoty, ktorých by ste si normálne ani nevšimli. Narozdiel od štandardného prevedenia, Ergorapido dosahuje vďaka Li-ion 18 V akumulátora mimoriadne dlhého výkonu a silné účinnosti vysávanie.

Úroveň hluku štandardného vysávača je okolo 78 decibelov (dB (A)), pričom najtichší vysávač na trhu má hlučnosť iba 68 dB (A) – úroveň hluku zodpovedajúcu bežnej konverzácii. Hladiny hluku vysávačov Electrolux sa meria podľa medzinárodných štandardov. Vyberajte si teda vysávač s úrovňou hluku maximálne 72 dB (A). Nový vysávač Electrolux UltraSilencer ZUS3990 dáva dokonalé výsledky čistenia, je to najtichší vysávač na trhu s úrovňou hluku 68 dB (A).

Elektrická kefa umožňuje vyčistiť chlpy zo zvierat, ktorý sa často ťažko odstraňujú, zvlášť potom z tkanín ako sú koberce a čalúnenie. Vysávač s poháňanou hubicou je najlepšou voľbou pre odstraňovanie zašlých chlpov a je ideálny pre hĺbkové čistenie a starostlivosť o koberec. Vzduchom poháňaná hubica funguje rovnako, ale vždy závisí od množstva vzduchu, je o niečo hlučnejší a nemožno ho vypnúť bez nutnosti zmeny hubice. Praktická mini turbo kefka je účinným pomocníkom pri čistení čalúnenia.

Ak je váš úložný priestor veľmi obmedzený, odporúčame kompaktný vysávač Electrolux Ergospace ZE355.

Skvelým pomocníkom na rôzne typy podláh je vysávač Electrolux UltraOne Z8870. Má špičkový čistiaci výkon, je veľmi tichý a ponúka dokonalú manipuláciu a manévrovanie na malom kúsku priestoru. Vysávač sa tiež dokonca stal víťazom spotrebiteľských testov.

POZOR! Vzduch vo vnútri vášho vysávača môže astmatikom alebo alergikom spôsobovať veľa problémov. Uistite sa teda, že ste vybrali účinný a vzduchotesný vysávač, z ktorej neunikajú drobné čiastočky, a že má filter HEPA (High Efficiency Particulate Air anglický preklad časticový filter s vysokou účinnosťou). Filtre HEPA zachytávajú jemné čiastočky, ktorý spúšťajú alergické a astmatické príznaky, ako je peľ a výkaly roztočov. Čím vyššia trieda filtra HEPA, tým účinnejšie filtrácie. Napríklad filter HEPA 10 zadrží 85% čiastočiek obsiahnutých vo vzduchu a majúcich rozmery 0,05 až 0,15 mikrometrov, zatiaľ čo filter HEPA 12 zadrží až 99,5%. Filter HEPA 13 zadrží až 99,95% týchto čiastočiek. Väčšie častice sa samozrejme odfiltrujú s ešte väčšou účinnosťou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *